Сестри Стоеви спечелиха първия си двубой на Игрите в Париж

Двубоят беше наблюдаван от президента на България Румен Радев и съпругата му Десислава Радева.

Снимка: Startphoto.bg
16:37, 27.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Париж 2024

Стефани Стоева и Габриела Стоева започнаха с победа участието си на Олимпийските игри в Париж.

В първия си мач от група "В" българките се наложиха над Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути.

Сестрите поведоха убедително в първия гейм с 11:4. След това преднината им достигна 20:9 и те без проблеми спечелиха с 21:11 след 20 минути игра.

Втората част беше малко по-оспорвана. Представителките на Хонконг взеха аванс от 6:3, но българките изравниха 7:7. При 10:10 възпитаничките на Петя Неделчева направиха серия от четири поредни точки за 14:10, след което Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн успяха да стигнат до обрат 16:15. В края на тази част Стефани Стоева и Габриела Стоева пропуснаха мачбол при 21:20, а после съперничката им взеха три поредни разигравания и изравниха резултата.

В решителния трети гейм се игра равностойно до 13:13, след което българските състезателки направиха серия от 5:0 и до края на мача нямаха проблеми да стигнат до крайния успех.

В другата среща от групата Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) победиха Ани Сюй и Кери Сюй (САЩ) с 21:11, 21:14.

Първите два дуета от всяка група продължават на четвъртфиналите.

В следващия си мач на 28 юли Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят срещу Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай).