Сезонът в ски-алпинизма бе открит със състезание по скоростно изкачване в Боровец

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:02, 04.12.2023
Чете се за: 01:10 мин.
Други спортове
сезонът ски алпинизма открит състезание скоростно изкачване боровец

С държавното първенство в дисциплината скоростно изкачване в Боровец бе открит сезонът в ски-алпинизма. Състезанието се проведе по пистата Ястребец 1 с дължина 3550 м. и денивелация +859 м. В надпреварата взеха участие 41 състезатели от 6 клуба от страната.

Победител при мъжете е Никола Калистрин от АК „АлПиринСки“, Банско. Той постави нов рекорд на трасето – 38:34 мин. На 2-ро място остана съотборникът му Иван Геров с 47:44 мин., трети завърши представителят на САК „Сини камъни“, Сливен Евгений Попов с 47:56 мин.

При жените пълна доминация на състезателките на „АлПиринСки“, Банско. Шампион е Антония Григорова с резултат 51:49 мин., следвана от Ивона Михайлова с 53:42 мин. и Верадина Начева с 1:10:16.

Още Други спортове

България отстъпи на Австрия в първия кръг в смесената отборна надпревара на Европейското първенство по джудо в Загреб
18:43, 28.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
България завърши втора в отборното класиране на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
Чете се за: 01:25 мин.
Десислава Ангелова завърши пета във финала на скиф при жените на Европейското първенство
16:46, 28.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Франческо Баная спечели за трети пореден път Гран при на Испания
16:39, 28.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Давид Иванов се класира шести в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика
Чете се за: 02:07 мин.
Биляна Дудова пред БНТ: Моята цел и мечта е да спечеля олимпийски златен медал (ВИДЕО)
13:30, 28.04.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Ще има ли метро до Студентски град?
След изригването на Мерапи: Откриха телата на 11 души, временно се прекратява издирването на останалите