Шампионът Атлетико (Мадрид) напомни за себе си и вкара четири на Кадис

21:32, 28.11.2021
шампионът атлетико мадрид напомни себе вкара четири кадис

Защитаващият титлата си отбор на Атлетико (Мадрид) спечели с 4:1 гостуването си на Кадис и по този начин се изкачи на 2-то място в Ла Лига само на точка зад лидера Реал (Мадрид).

"Дюшекчиите" обаче имат мач повече в сравнение с градския съперник Реал, който тази вечер излиза срещу Севиля.

Въпреки изразителния си успех, футболистите на Диего Симеоне трябваше да чакат едва до 56-та минута, за да открият резултата. Тогава, Тома Лемар се разписа с глава след подаване на Яник Ферейра Караско.

Между 70-ата и 76-ата минута пък голове на Антоан Гризман и Анхел Кореа направиха преднината на Атлетико класическа и на практика подпечатаха трите точки за "червено-белите".

В 86-та минута домакините стигнаха до почетен гол, след като Ян Облак доста куриозно не успя да улови една висока топка и позволи тя само да се докосне до пръстите му и да влезе във вратата.

Няколко секунди след подновяването на играта мадридчани пък оформиха крайното 1:4, след като Матеуш Куня оползотвори чудесен извеждащ пас на Гризман.