Шампионът Левски също се класира за полуфиналите в НБЛ

шампионът левски също класира полуфиналите нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:58, 05.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Баскетболният шампион на България Левски (София) отново се класира за полуфиналите на НБЛ, след като спечели четвъртфиналната серия с Берое с 2-0. "Сините" спечелиха и мач номер 2 като гост на "зелените" с 87:79 и сложиха край на тежкия сезон за старозагорци.

Домакините бяха отново с намален състав, като тимът бе без Антон Кук, но със Седариан Рейнс и Джордан Бърнс. Левски пък бе без Лъчезар Димитров.

"Сините" поведоха от самото начало и въпреки че Берое на няколко пъти намаляваше пасива си и бе близо до обрат в началото на второто полувреме, до такъв така и не се стигна.

Ивица Радич бе над всички за победителите с 18 точки и 10 борби. По 13 точки реализираха Чавдар Костов, Марио Литъл и Венцислав Петков, а Джош Паркър записа 10 точки и 7 борби.

За домакините силен мач направи Александър Янев с 23 точки и 12 борби. Мартин Сотиров се отчете със 17 точки и 7 асистенции, с 15 точки и 7 асистенции бе Дамян Минков, а 13 точки и 10 борби записа Седариан Рейнс.

Левски чака следващия си съперник от серията между Балкан (Ботевград) и Академик (Пловдив).