ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шампионите на България по плажен футбол стартираха подготовка

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:15 мин.
Спорт
шампионите българия плажен футбол стартираха подготовка
Снимка: МФК Спартак Варна
Слушай новината
00:00
00:00

МФК Спартак Варна започна подготовка за сезона по плажен футбол. Тимът се събра за първо занимание през новата година на плажа в морската столица, където ще протече и по-голямата част от заниманията за активния сезон, който стартира в началото на април.

Когато атмосферните условия не позволяват занимания навън, тимът ще търси опции с тренировки във фитнеса или закритата зала за плажен волейбол в града.

Варненци изпратиха една от най-силните си години, след като през 2021 сътвориха фурор с представянето си в Шампионската лига достигайки до 1/4-финалите в най-силната надпревара на континента, след като първо спечелиха групата си, а след това елиминираха няколко отбора по пътя до първата осмица в турнира.

На родна сцена Спартак спечели шестата си поредна титла, която е и десета във витрината на клуба, като за четвърта година направи това без да допусне поражение през целия сезон. Спечелен бе и много силният международен турнир, който се организира във Варна вече по традиция, а в края на годината Спартак бе отличен и за Отбор на годината на Варна, което затвърди страхотната година, която изпрати клубът.

През 2022 година варненци със сигурност ще са сред отборите с гарантирано място в основния етап от Шампионската лига по плажен футбол, като заради натрупания клубен коефициент тимът ще получи и покана за световния клубен шампионат. Отделно, Спартак вече има множество покани за различни турнири в Европа, които ще се обсъждат, когато бъде изготвен окончателно бюджетът за новия сезон.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?