Шест медала за атлетите ни от Балканския шампионат в Кралево

шест медала атлетите балканския шампионат кралево
Снимка: БФЛА, Пламен Вълков
16:00, 15.08.2021

Българските атлети завоюваха шест медала от Балканския шампионат за юноши и девойки под 18 години, който се проведе в Кралево, Сърбия, на 14 август.

В изключително горещото време с температури около 35 градуса младите български атлети взеха четири титли и два сребърни медала като окупираха изцяло първите места в хоризонталните скокове.

Пламена Миткова беше категорична в тройния скок с личен рекорд 13.19 м, а след това спечели и скока на дължина с 6.29 м.

Лъчезар Вълчев нямаше конкуренция в тройния скок и с личен резултат 14.96 м спечели златото.

Божидар Съръбоюков направи шест опита над 7 метра в скока на дължина и със 7.35 – личен рекорд оглави класирането в оспорвано състезание, където втория и третия бяха с резултати 7.33 м и 7.30 м.

Двата сребърни медала взеха атлети от хвърлянията – Симеон Касълс на диск с личен рекорд с повече от три метра на диск (1.5 кг) - 53.57 м и Тодор Петров на гюле (5 кг) с 19.60.

България зае трето място в класирането по медали в конкуренция на 15 страни като отстъпи само на Турция и Румъния.