Шиникова се класира за четвъртфиналите във Варшава

Българката победи във втория си мач от надпреварата номер 189 в света Дестъни Аява (Австралия) с 6:1, 6:4 за 67 минути.

Изабелла Шиникова
Снимка: Българска федерация по тенис
14:04, 24.07.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис WTA 125 на твърди кортове в полската столица Варшава с награден фонд 115 хиляди долара.

Шиникова направи три пробива по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя преодоля пасив от 1:3, а в края направи серия от четири поредни гейма и стигна до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите българката, която заработи 27 точки за световната ранглиста и 4000 долара от наградния фонд, ще играе срещу победителката от двубоя между Линда Климовичова (Чехия) и Алиша Паркс (САЩ).

Дават 1 млн. лева на Военното министерство за оборудване на Кугърите с "водни джобове"