Състезателят по вдигане на тежести Божидар Андреев беше определен за най-добър спортист на община Сливен за 2022 година.
През годината Андреев завоюва бронзов медал в категория до 81 кг от европейското първенство в Тирана, Албания, а през декември спечели и сребро в изхвърлянето на шампионата на планетата в Богота, Колумбия при 73-килограмовите.
Личният наставник на щангиста Пламен Братойчев, който пък беше определен за треньор на годината в Сливен, сподели, че целта пред Божидар е била да спечели отличие и в двубоя по време на световното първенство, но влияние е оказала и голямата надморска височина.
Второто място в класацията за най-добър спортист на Сливен остана за друг щангист Васил Маринов, а челната тройка допълни състезателят по спортна акробатика Жулиен Шайков. Топ 10 допълниха Пресиян Въндев (скокове на батут), Виктор-Синан Бъчваров (карате), Марияна Узунова (скокове на батут), Кристина Стамова (скокове на батут), Леси Михайлова (карате), Илина Стоянова (джудо) и Магдалена Кисьова (скокове на батут).
За най-добър спортист с увреждания бе определен Ангел Манолов, състезател по спортна стрелба, тенис на маса, бадминтон и петанк.
За най-добър отбор е избран мъжкият футболен тим Сливен.
На церемонията бяха отличени общо 40 спортисти индивидуално и отборно.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Танислав Ангелов остана на девето място на европейското първенство по вдигане на тежести в Дуръс
Габриел Маринов се поздрави с бронз от европейското първенство по вдигане на тежести за мъже до 23 г
Дениз Данев спечели сребърен медал на европейското първенство по вдигане на тежести за мъже до 23 г.
Джан Зарков завърши на пето място на европейското първенство по вдигане на тежести
След решението на КС за референдум за еврото - политическите коментари (ОБЗОР)