Със застудяването започна и подготовката за новия отоплителен сезон
Със застудяването започна и подготовката за новия отоплителен сезон.
В Югозападна България традиционно много хора избират да се отопляват с дърва за огрев.
"Тази година за разлика от миналата снабдяването на населението с дърва върви регулярно. Има достатъчно дърва", заяви в "Денят започва" инж. Петко Ангелов, началник на отдел "Опазване на горските територии" към ЮЗДП-Благоевград.
По думите му цените са непроменени спрямо миналата година и варират до 130 лева за кубичен метър.
Списъци с чакащи за дърва в началото на този отоплителен сезон няма, тъй като складовете са пълни.
Вижте в прякото включване на Али Мисанков.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Делфин избра рибарското пристанище “Ченгене скеле” край Бургас за свой дом (ВИДЕО)
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти (СНИМКИ)
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)