Щутгарт мина през Айнтрахт и отново се изравни с Байерн на второто място в Бундеслигата

22:27, 13.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
щутгарт мина айнтрахт отново изравни байерн второто бундеслигата

Отборът на Щутгарт направи поредната си важна стъпка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като в двубой от 29-ия кръг надигра с класическото 3:0 у дома състава на Айнтрахт Франкфурт.

И трите попадения в двубоя паднаха още през първото полувреме, като Серу Гираси откри резултата в 11-ата минута след отлично извеждащо подаване на Анджело Щилер. Първоначално голът не беше зачетен заради засада, но след преглед на цялата атака с ВАР беше установено, че позицията на гвинееца е напълно редовна.

Само шест минути по-късно домакините удвоиха аванса си чрез Денис Ундав, който открадната топката от бранител на "орлите", напредна с нея и се разписа с диагонален удар по тревата.

В 37-ата минута пък Ундав влезе в ролята на асистент, комбинирайки с Джейми Левелинг, който се озова очи в очи с вратаря Кевин Трап и го преодоля за крайното 3:0.

След този успех "швабите" вече имат 63 точки, с които заемат трето място в подреждането на Бундеслигата с равен актив с втория Байерн. Айнтрахт Франкфурт пък се намира на 6-ата позиция с 42 пункта.

България U18 мина и през Австрия и ще играе на европейското първенство по волейбол в Гърция и Румъния
Черно море наказа грешките на Левски и излезе на второто място в подреждането на Първа лига