Щутгарт продължава напред в турнира за Купата на Германия

Вицешампионът на Германия отстрани Пройсен Мюнстер от турнира.

Щутгарт
08:43, 28.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Вицешампионът в Бундеслигата от миналия сезон Щутгарт преодоля без проблеми първия кръг в турнира за Купата на Германия по футбол след победа с 5:0 като гост на втородивизионния Пройсен Мюнстер и се класира за 1/16-финалите в надпреварата.

Футболистите на Щутгарт поведоха с 3:0 до почивката. Анджело Щилер даде преднина на гостите още в 7-ата минута с попадение от близко разстояние, а в 14-ата 23-годишният полузащитник асистира за втория гол в двубоя, дело на Ермедин Демирович.

Паскал Щенцел се разписа в 35-ата минута за 3:0 след като се възползва от удобно центриране на Демирович.

След паузата 22-годишният нападател Ник Волтемаде в 72-ата и Атакан Каразор от дузпа в 80-ата минута оформиха крайното 5:0 за Щутгарт в Мюнстер.

Йънг Бойс и РБ Залцбург заслужиха мястото си в груповата фаза на Шампионска лига