берое надви шумен осма победа нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:18, 14.03.2022
Чете се за: 02:47 мин.

Шумен записа трета победа в дебютния си сезон в Националната баскетболна лига, съобщиха от Българската федерация по баскетбол. Шуменци шокираха амбицирания за медали Черноморец с 88:85 точки у дома.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя срещу отслабения състав на бургазлии, които бяха без Антъни Дженюари. Шуменци спечелиха борбата под коша.

Александър Милов беше най-резултатен за Шумен с 30 точки, като добави и 4 борби. Деян Белич завърши с 24 точки и 16 борби, а Маркъс Майърс се отличи с 13 точки, 3 борби и 12 асистенции.

За Черноморец Константин Коев реализира 21 точки, които дойдоха след седем успешни стрелби от линията за три точки, 4 борби и 4 асистенции. Евгени Хаджирусев се отчете с 20 точки, 2 борби и 8 асистенции. Андрей Иванов отбеляза 18 точки, плюс 2 борби и 8 асистенции, а Георги Боянов завърши с 13 точки и 5 борби.

В следващия кръг на 19-и март Черноморец гостува на Левски, а отборът на Шумен - на Академик Пловдив.

В другия мач от деня Берое се поизпоти до края, но успя да удържи Академик Пловдив и записа 11-а победа за сезона в НБЛ. „Зелените“ надвиха съперника си с 95:87 у дома.

Разликата почти постоянно растеше в първата и началото на втората четвърт и стигна до 15 точки. След три четвърти домакините дръпнаха с 18 точки. Силна серия на Академик върна интригата и разликата падна под 10 точки за първи път от началото на втората част, а 3 минути преди края вече бе 2 точки. Две тройки на Джордан Бърнс обаче отново изпратиха старозагорци напред и до края домакините успяха да удържат успеха.

Това бе пето поражение в последните шест мача за Академик, който бе без Тони Гуджино, в първенството и четвърта поред във всички турнири.

Седариан Райнс завърши със 17 точки, плюс 11 борби, Дамян Минков добави 15, по 14 добавиха Александър Янев и Обина Олека. Джордан Бърнс се отличи със 15 точки и 11 асистенции.

16 за Академик отбеляза Дейшон Найт, 15 - Робертс Фрейманис, а 12 - Васил Бачев.