Швьонтек достигна до полуфиналите на турнира в Рим с лекота

Швьонтек надигра 18-ата поставена Мадисън Кийс от САЩ с 6:1, 6:3. Двубоят продължи само 77 минути.

ига швьонтек първата финалистка турнира тенис мадрид
Снимка: X / @MutuaMadridOpen
16:58, 14.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в Рим (Италия) с награден фонд 5.5 милиона долара за четвърта поредна година.

Швьонтек надигра 18-ата поставена Мадисън Кийс от САЩ с 6:1, 6:3. Двубоят продължи само 77 минути, а полската тенисистка достигна до полуфиналите в италианската столица за трети път в последните четири години.

Това ще бъде и 16-и полуфинал за Ига Швьонтек на ниво WTA 1000 и пети от шестте (пропусна само този в Маями) през 2024 година. Активът на полякинята на клей кортове през сезона вече е 12 победи и 1 загуба.

В битка за класирането на финала в Рим Швьонтек ще се изправи срещу победителката от мача между американката Коко Гоф и китайката Цинвън Чжън.

Унгария обяви състава си за Евро 2024
Журналистът Емил Спахийски: Законът за чуждите агенти в Грузия бе приет "с пистолет на главата"