Пикът на заразата в Москва ще бъде достигнат през следващите две-три седмици, предупредиха властите в руската столица.
Градската управа подчерта, че изходът в борбата срещу патогена зависи от здравните работници и от всички граждани, които трябва да спазват ограниченията. Москва наложи строги мерки. Близо 13 милиона жители на града може да излизат само за закупуване на храна, по спешни медицински нужди, за разходка на куче или отиване на работа, ако това е абсолютно необходимо.
Кметът на Москва откри нов болничен комплекс за инфекциозни болести, който ще приеме първите пациенти в понеделник. За денонощие Русия отбеляза рекорден ръст на заразените с над 4 хиляди и така те са общо над 32 хиляди, жертвите достигнаха 273, от които 41 са починали през последните 24 часа.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата