Славия допусна нов обрат в контролите

16:10, 28.01.2021
Чете се за: 00:32 мин.
славия допусна нов обрат контролите

"Белите" загубиха от руския Иртиш (Омск) с 2:4 в контролна среща, играна в турския курорт Сиде, и по този начин инкасираха трето поредно поражение в подготвителните срещи.

Наставникът на Славия Александър Тарханов заложи на доста млади футболисти в стартовия състав, като един от тях, Калоян Кръстев откри резултата от дузпа в 20-та минута.

Българският тим удвои аванса си в 32-та минута, след като точен беше Мартин Сораков, който осъществи хубав пробив.

За съжаление в оставащите минути до края на полувремето Иртиш отбеляза три безответни гола във вратата на Дервенджиев, с което осъществиха пълен обрат.

В заключителните минути на двубоя, втородивизионният руски тим реализира още едно попадение, с което оформи крайния резултат 4:2.

Стартовият състав на Славия: Иван Дерменджиев, Димитър Стоянов, Динмухамед Кешкен, Лазар Боянов, Кристиян Христов, Драгош Фирцулеску, Мартин Сораков, Мартин Атанасов, Никита Колдунов, Дарко Тасевски, Калоян Кръстев.