Славия е полуфиналист за Купата на България след обрат над Берое

Славия
Снимка: ПФК Славия
19:26, 03.03.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Славия победи Берое с 2:1 в 1/4-финален мач от Купата на България. Стийв Фуртадо откри резултата, но домакините стигнаха до обрат след голове на Тони Тасев и Радослав Кирилов.

Сблъсъкът на стадион "Славия" бе проследен от президента на Славия Венци Стефанов и старши треньора на Локомотив София Иван Колев.

В началото на сблъсъка попадение на Георги Вълчев бе отменено заради засада.

Гостите стигнаха до гол в 37-ата минута. Стийв Фуртадо се разписа със страхотен удар извън наказателното поле в далечния ъгъл на противниковата врата.

Възпитаниците на Златомир Загорчич изравниха само четири минути по-късно. Мартин Керчев изведе Тони Тасев сам срещу Генадий Ганев и нападателя не сгреши.

След почивката в игра за столичани се появи новото попълнение Борислав Цонев.

В 57-ата минута "белите" стигнаха до обрат. Центриране на Радослав Кирилов срещна ръката на Сиам Бен Юсеф. След намесата на ВАР съдията отсъди дузпа, реализирана успешно от Радослав Кирилов.

Славия ще научи своя опонент за полуфиналите от турнира утре. Жребият ще се състои от 11:00 часа. Възможните опоненти за тима са носителят на трофея ЦСКА, шампионът Лудогорец и Левски.