славия победи левски измести сините петото първа лига
Снимка: ПФК Славия
14:40, 30.10.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Мачът между Славия и Спартак Варна от 16-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 2:2. Денис Баланюк откри резултата преди Ахмед Ахмедов да изравни. Денис Баланюк отново се разписа, но Кемельо Нгена възстанови паритета.

Президентът на Славия – Венцеслав Стефанов проследи двубоя на стадион "Александър Шаламанов".

През първото полувреме наставникът на домакините Златомир Загорчич бе принуден да извърши две смени след контузии на Иван Минчев и Кристиан Добрев. На тяхно място се появиха Кристиян Стоянов и Ахмед Ахмедов.

В края на първата част варненци стигнаха до гол. Денис Баланюк получи топката в наказателното поле и преодоля Светослав Вуцов за 1:0.

След почивката столичани упражниха натиск. Удар на Галин Иванов срещна дясната греда. "Белите" все пак стигнаха до изравнителен гол. Ахмед Ахмедов отбеляза първото си шампионатно попадение с екипа на Славия с глава.

Гостите си върнаха аванса в двубоя след ново попадение на украинския нападател. Първият му изстрел бе спасен от Светослав Вуцов, но при добавката голмайсторът не сгреши.

Славистите повторно възобновиха равенството с плътен удар на Кемельо Нгена извън наказателното поле, който оформи крайния резултат.

Славия остана непобеден у дома, докато Спартак Варна продължава да търси първа победа като гост през сезона.

Славия заема 7-ата позиция в класирането с актив от 26 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането със 7 пункта.

Петър Чобанов: Бюджетът за 2023 г. ще бъде приет