Славия надви Локомотив в столичното дерби с дебютни голове на Цонев и Петков

Славия
Снимка: ПФК Славия
19:28, 07.03.2022

Славия победи Локомотив София с 3:0 в мач от 22-ия кръг на родния футболен елит. Тони Тасев даде аванс на тима си, а Борислав Цонев и Мартин Петков отбелязаха дебютните си попадения на тима си

Преди първия съдийски сигнал Светослав Вуцов получи наградите си за най-добър вратар и най-прогресиращ млад играч за изминалата година. Срещата бе проследена от президента на Локомотив София Иван Василев.

През първата част нито един от двата тима не отправи точен удар по противниковата врата.

След почивката Божидар Кацаров получи втори жълт картон за нарушение в краката на Людовик Соареш.

Възпитаниците на Златомир Загорчич се възползваха от численото си предимство и откриха резултата в 70-ата минута. Тони Тасев засече остро подаване на Радослав Кирилов за 1:0.

В края на срещата умората си пролича в играта на гостите и "белите" подпечатаха успеха си. Капитанът Радослав Кирилов изведе новото попълнение Борислав Цонев сам срещу вратаря, а полузащитникът не сгреши с левия крак.

В следващата атака другото ново попълнение Мартин Петков също ознаменува дебюта си за клуба с попадение. Радослав Кирилов се отчете с трета асистенция, след като подаде успоредно на голлинията към съотборника си.

Славия заема 6-ата позиция в класирането с актив от 32 точки. Локомотив София е 13-и в подреждането с 19 пункта.

Ивайло Калфин: Засега не виждам изход от войната