Славия победи Левски в повторния дебют на Тарханов

09:52, 19.10.2020
Чете се за: 00:57 мин.
славия победи левски повторния дебют тарханов

"Белите" спечелиха с минималното 1:0 в най-старото столично дерби и записа втори успех от началото на сезона в Първа лига.

Срещата също така беше повторен дебют начело на Славия за старши треньора Александър Тарханов.

Единственото попадение в мача реализира Калоян Кръстев в 36-та минута. Две по-късно пък Славия получи допълнително предимство, след като Живко Атанасов получи червен картон.

Мачът започна с неточен далечен удар на Емил Стоев от Славия, а гостите отговориха със слаб удар с глава на Андриян Краев.

В 35-та минута Живко Атанасов също опита да затрудни с глава Георги Петков, но стражът на Славия улови без проблеми.

Той моментално изпрати топката далеч напред, където Старокин и Кабов се опитаха да играят с нея. Вместо това обаче, кълбото малко щастливо се озова в Калоян Кръстев, който с чудесно първо докосване се озова сам срещу Николай Михайлов.

Младежкия национал запази хладнокръвие и със силен изстрел в центъра на вратата изведе домакините напред в резултата.

Само две минути след този епизод Живко Атанасов изблъска без топка Атанас Кабов и, заслужено, беше изгонен с директен червен картон.

Въпреки че бяха с човек по-малко, футболистите на Левски бяха близо до изравнителен гол, но Здравко Димитров стреля над вратата.

Славия също пропиляха добра възможност да стигнат до гол в 72-та минута, когато Калоян Кръстев не можа да отиграе подобаващо добра ситуация в наказателното поле.

До края интересни ситуации липсваха и така "белите" се поздравиха с успеха. Въпреки него обаче, те все още са предпоследни в класирането със седем точки, докато Левски са на 9-та позиция.

Бойко Борисов към лекарите: Вие сте най-важната опора за хората в момента