Славия победи Спортист Своге с 2:1 след продължения

футбол Спортист Своге - Славия
Снимка: ФК Спортист Своге
16:16, 19.11.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Славия надигра Спортист Своге с 2:1 в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България след продължения. В 29-ата минута Илия Русинов отбеляза гол за Спортист, но страничният съдия маркира засада.

Гостите откриха резултата в даденото от рефера продължение на първото полувреме, когато точен бе Венци Керчев с глава. В 71-ата минута Спортист изравни резултата. След центриране отдясно Илия Русинов с глава засече топката и успя да я вкара в мрежата на Кръстев.

Само 2 минути след началото на продълженията Славия отново поведе. Богомил Богомилов събори футболист на „белите" и реферът отсъди дузпа, която Тони Тасев реализира за 2:1.

В 96-ата минута Спортист отбеляза, но страничният съдия отново отсъди засада.

До края на мача домакините създадоха няколко добри ситуации, но до изравнителен гол не се стигна. Гостите от Славия се поздравиха с крайния успех с 2:1, който ги класира за осминафиналите на турнира.

Витоша Бистрица поднесе една от сензациите на 1/16-финалите на Купата на България
Локомотив Сф надигра Спартак Пл с 4:1 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България