16:33, 26.01.2024
Чете се за: 01:55 мин.
славия загуби рубин казан контрола
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Славия допусна поражение с 1:3 от руския Рубин Казан в контролна среща, играна в Анталия, Турция.

Всичките попадения в двубоя дойдоха след почивката, но преди нея още в 15-ата минута на мача Тони Тасев пропусна отлична възможност да изведе "белите" напред в резултата, след като не успя да се разпише от дузпа.

Така се стигна до 55-ата минута на срещата, в която Велко Йеленкович от българския тим си отбеляза автогол, а седем по-късно Олег Иванов беше точен за 2:0 в полза на Рубин.

Славия намали пасива си чрез резервата Мартин Сораков в 77-ата минута, но две преди края на редовното време Никола Чумич оформи крайното 3:1 в полза на руския състав.

По този начин "белите" допуснаха първата си загуба по време на лагера в Турция, а в следващата контрола момчетата на Златомир Загорчич ще се изправят срещу още един съперник от Русия - Кубан Краснодар. Срещата ще се проведе на 2 февруари (петък).