ливърпул справи астън вила гост годишен испанец дебютен гол мърсисайдци
Снимка:
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:53, 31.12.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Ливърпул обърна Лестър с 2:1 в двубой от английската Висша лига, игран на стадион "Анфийлд". Преди началото на двубоя беше почетен Краля на футбола Пеле. На трибуните пък беше новото попълнение на "червените" Коди Гакпо.

"Лисиците" имаха нужда от три минути и половина, за да открият резултата, когато Киърнън Дюсбъри-Хол се озова сам срещу Алисон и успя да го преодолее.- 0:1

Мърсисайдци бяха далеч от познатия си ритъм, но до почивката получиха помощ от Ваут Фас, който си заби два автогола в рамките на седем минути. При първия от тях топката описа невероятна траектория, а вторият падна след удар в гредата на Дарвин Нунес.

През второто полувреме не паднаха нови голове. Така шестият Ливърпул събра 28 точки, докато Лестър е 13-и със 17.

В друг мач от кръга Брентфорд продължи със силното си представяне в Премиър лийг, като победи с 2:0 като гост на Уест Хем. Отново голяма заслуга за успеха на "пчеличките" имаше звездата на тима Айвън Тони, който отбеляза първия гол в 8-ата минута и асистира за втория на Джош Дасилва в 43-тата минута. Това пък бе пета поредна загуба за "чуковете" в първенството.