Четвъртият опит днес завърши с неуспех
Депутатите продължават с опита да изберат председател на Народното събрание. При четвъртото поред и първо за днес гласуване никой от кандидатите не събра необходимата подкрепа.
А след почивката последва... нова почивка.
Още с възобновяване на заседанието Борислав Гуцанов от "БСП - Обединена левица" поиска да се свика председателски съвет, на който да бъде обсъдено как да се действа оттук нататък относно избора на председател на парламента.
Председателстващият заседанието Силви Кирилов на свой ред свика председателския съвет и даде нова почивка от половин час. След нея той обяви, че изборът на председател на НС ще продължи в петък в 10.00 часа.
При гласуването по-рано днес до балотаж достигнаха номинираната от ГЕРБ-СДС Рая Назарян и номинацията на "Има такъв народ" - Силви Кирилов.
"За" Рая Назарян гласуваха депутатите от ГЕРБ-СДС - 69, против - 130, въздържали се 38.
"За" най-възрастният народен представител Силви Кирилов гласуваха 101 народни представители - 17 от ПП-ДБ, 35 от "Възраждане", 19 от "Алианс за права и свободи", 18 от ИТН, 12 от МЕЧ.
Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
България е на път да придобие архива на историка и общественик Иван Гаджев, каза министърът на културата
Рокли, чанти, бельо, клинове - как са харчени средствата за работно облекло във фонд „Култура“?
Силна буря връхлетя Югозападна България, десетки населени места са без ток
Историите и знаковите моменти, които ще запомним от световното по футбол
Политически реакции за разполагането на американските самолети-цистерни на летище "Безмер"