След повече от 18 месеца чакане - Билал Бари се завърна с победен гол за Левски в контрола

Мароканският нападател реализира единственото попадение за успеха на "сините" срещу Спортист Своге

13:33, 23.03.2024
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Левски победи с минималното 1:0 втородивизионния Спортист Своге в контрола, която се изигра в две полувремена от по 35 минути и беше използвана от двата тима за поддържане на форма по време на паузата за националните отбори.

Двубоят се изигра на стадион "Георги Аспарухов" в София, а единственото попадение за "сините" реализира Билал Бари, който направи дългоочакваното си завръщане в игра след тежка контузия.

Мароканският нападател беше точен с глава в 39-ата минута на срещата, когато се възползва от центриране от ъглов удар на словака Патрик Мислович.

За Билал Бари днешната му поява бе първа от месец септември 2022 година, когато той скъса кръстни връзки на коляното, а заради получената травма футболистът трябваше да претърпи няколко операции.

В същото време обаче контролата срещу Спортист Своге донесе и лоша новина за Левски, защото едно от новите попълнения Фабио Лима получи разтежение рано в мача и бе заменен от Джавад Ел Джемили.

Стартов състав на Левски за проверката: Николай Михайлов, Дейвид Михалев, Келиан ван дер Каап, Хоакин Фернандес, Цунами, Карлос Охене, Асен Чандъров, Асими Фадига, Фабио Лима, Евертон Бала, Билал Бари (Иван Андонов, Виктор Любенов, Патрик Мислович, Джавад Ел Джемили, Рикардиньо)