82-ма души починаха, а 110 са ранени при пожара в болница в столицата Багдад.
В лечебното заведение е имало предимно Ковид пациенти, като в момента на пожара в сградата са били и десетки техни близки за свиждане.
Огънят е тръгнал от помещението, в което се съхранявали кислородните бутилки и бързо е обхванал интензивното отделение и други части на болницата. Сградата не е имала противопожарна система.
Според разследването реакцията на персонала не е била достатъчно бърза и пациентите не са евакуирани навреме. Случаят предизвика гняв сред иракчани, чуха се и призиви за оставки на здравни министър и на премиера.
Срещата Тръмп-Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Румен Радев в Гданск: Прекратяване на войната в Украйна ще открие пътя за дългосрочно ѝ възстановяване
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)