Спартак Плевен изравни серията с Рилски спортист с успех като гост

Плевенчани стигнаха до успеха след 77:71 в зала "Арена Самоков"

21:05, 09.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
рилски спортист справи спартак плевен поредна победа нбл

Спартак Плевен победи Рилски спортист със 77:71 (21:22, 12:15, 27:16, 17:18) във втори мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига.

Макар първоначално да изостанаха в резултата, възпитаниците на Любомир Киров спечелиха първата четвърт в зала "Арена Самоков" с 22:21. Най-голямата преднина за самоковци дойде във втората част, когато имаха аванс от 8 точки. На почивката плевенчани изоставаха с 4 точки при резултат 33:37.

След паузата гостите записаха най-резултатната си част в двубоя. След подновяването на играта играчите на Любомир Минчев отбелязаха 27 точки и стигнаха до обрат. В заключителните 10 минути преднината им дори нарасна до 12 пункта, преди крайното 77:71.

Макар да направиха повече грешки в двубоя (17-14), баскетболистите на Спартак имаха превъзходство в борбата под коша (46-34). Това е първа победа за плевенчани в Самоков от 14 години.

Най-резултатен в двубоя бе Алън Арнет с 18 точки. За победителите Джулиън Люис и Родни Първис отбелязаха по 17 пункта.

Резултатът в серията е равен - 1:1 победи. Играе се до 3 успеха. Следващият двубой е в зала "Балканстрой" в Плевен на 12 май, неделя, от 19:00 часа.

Кметът на район "Средец" се извинява за начина, по който се прави реорганизацията на движението в центъра на София
Спортни новини 09.05.2024 г., 20:50 ч.