Спартак (Плевен) победи Берое като гост и вече е 5-и в НБЛ

спартак плевен победи берое гост вече нбл
Снимка: Национална баскетболна лига
21:46, 30.12.2021

Отборът на Спартак (Плевен) записа пета победа в Националната баскетбола лига, след като надви Берое като гост в Стара Загора със 73:57 в мач от 10-ия кръг.

Домакините поведоха с 19:15 след 10 минути игра, но гостите успяха да се възстановят и дори да обърнат резултата до почивката. Паритетът на терена се запази и през третата четвърт, но пет поредни тройки за гостите в началото на последната част донесе комфортна преднина на плевенчани.

Така двата тима се изравниха с по пет победи и пет загуби, като плевенчани са пети, а старозагорци – шести.

Димитър Маринчешки завърши с 16 точки и 8 борби за успеха на Спартак. С 15 точки - 5 тройки от 8 опита се включи Мартин Маринов, Максим Корниенко реализира 13 точки и 5 борби, а с 10 точки, 4 борби и 6 асистенции се отчете Божидар Аврамов. За гостите не игра Николай Стоянов

Най-резултатен за Берое бе Александър Янев, който оформи "дабъл-дабъл" с 24 точки и 11 борби. Макар и контузен, Седариан Рейнс завърши с 10 точки и 4 борби. Обина Обека отбеляза 9 точки и овладя 12 борби.

В следващия кръг Берое е домакин на Академик (Пловдив), а Спартак приема Балкан (Ботевград) в Плевен.