След броени часове космическият кораб "Крю Драгън" на "Спейс Екс" трябва да полети отново към Международната космическа станция.
НАСА отложи старта, планиран за снощи, заради неблагоприятни метеорологични условия във Флорида.
На борда на апарата ще полетят трима американски астронавти и един японски. Така "Крю Драгън" за първи път ще изведе в Космоса човек, който не е гражданин на САЩ.
Преди половин година Вашингтон възобнови пътуванията със собствени совалки, след като девет години разчиташе на руските апарати. По план, след успешен старт, четиримата астронавти ще останат на борда на Международната космическа станция шест месеца.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите