ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Системата "BG ALERT" предупреди за забелязания...
Чете се за: 00:12 мин.
Росен Желязков: Да влезеш в еврозоната е въпрос на...
Чете се за: 06:17 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Спряха част от доброволческите дейности в Мияги заради тайфун

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:07 мин.
Спорт
спряха част доброволческите дейности мияги заради тайфун
Слушай новината
00:00
00:00

Властите на японската префектура Мияги, където се провежда олимпийската надпревара по футбол за жени, решиха временно да прекратят работата на доброволците заради приближаващия се тайфун Непартак.

Според агенция Киодо около 280 доброволци подпомагат дейността на този турнир.

Тайфунът Непартак ще достигне префектурите Фукушима, Мияги и Ивате в сряда сутринта местно време. Във връзка с въздействието на стихията се очакват мощни проливни дъждове и пориви на силен вятър.

Сега Непартак се намира на 230 км югоизточно от съседната префектура Чиба в Токио и се придвижва на североизток, където по-специално се намират префектури Фукушима, Мияги и Ивате. Местните жители са предупредени за заплахата от наводнения и свлачища.

По-рано организационният комитет обяви, че графикът на състезанията може да бъде променен поради предстоящото бедствие, а някои от събитията вече са отложени за други дати.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?