Статуя на китова опашка предотврати падане от 10 метра на метро-влак, излязъл от релсите в Родердам, Нидерландия.
Машинистът е шокиран, но невредим, в композицията не е имало пътници.
Арт-инсталацията, наречена по съвпадение "Спасен от опашка на кит", не е била предвидена като транспортно предпазно средство, но за щастие е успяла да понесе тежестта.
В социалните мрежи се появиха призиви влакът да бъде оставен като допълнение към композицията, но градските власти и управата на метрото отхвърлят идеята като риск за сигурността.
Сега инженери обмислят безопасен начин да отстранят композицията от творбата на изкуството.

Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг