Стилияна Николова взе четири златни медала на турнир по художествена гимнастика в Кайро

Безкомпромисно представяне на българската състезателка

стилияна николова спечели титлата многобя световната купа софия
16:59, 30.06.2024
Чете се за: 00:47 мин.

Абсолютната европейска шампионка по художествена гимнастика от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели златните медали на финалите на всичките четири уреда на международния турнир "Pharaohs Cup" 2024 в Кайро (Египет).

Възпитаничката на Валентина Иванова завоюва титлите на обръч с резултат от 36.350 точки, на топка с 34.800, на бухалки с 34.700 и на лента с 32.100 точки.

Грацията се класира за финалите с най-високи резултати в квалификациите на четирите уреда.

Следващото състезание за Николова ще бъде Световната чалъндж купа в Клуж-Напока (Румъния) от 12 до 14 юли, след което й предстоят Олимпийските игри в Париж.

Заради липса на вода обявиха частично бедствено положение в общините Рила, Кочериново и Бобошево
Теодор Асенов спечели бронз от европейското първенство по кану-каяк за юноши, младежи и девойки до 23 г.