С празнична атмосфера, много песни, танци и български народни хора жители и гости на Благоевград посрещнаха новата 2026 година на площад "Георги Измирлиев".

И тази година в областния център на Югозападна България нямаше заря, организирана от местната власт.
Пиротехнически изделия обаче бяха пускани от празнуващи.

Въпреки ниските температури, стотици хора бяха на площада, за да изпратят старата и посрещнат новата година заедно.

Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора остава критично
Евтаназирани са всички животни от фермата в Първомай, в която беше установено огнище на шарка
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа