Стоян Кубатов получи възможност за реванш срещу Ибрахим Ганев на турнира "Дан Колов - Никола Петров"

При 125-килограмовите на свободния стил Георги Иванов постигна два убедителни успеха.

Стоян Кубатов
Снимка: Startphoto.bg
15:47, 09.03.2024

Стоян Кубатов ще гони реванш срещу Ибрахим Ганем на турнира "Дан Колов - Никола Петров" в столичната зала "Асикс Арена".

Българският борец загуби от египтянина с френски паспорт в осминафиналите на световното в Белград през септември, но в категория до 72 кг на класическия стил. След това Ганев стана шампион на планетата, а Кубатов се нареди пети.

Сега двамата ще излязат в полуфиналите при 77-киолграмовите. Кубатов до момента записа победа с 9:0 за 2,12 мин. над казахстанеца Азат Садиков. Ганем пък преодоля със същия резултат Златомир Емилов.

При 125-килограмовите на свободния стил Георги Иванов, европейски шампион за кадети, постигна два убедителни успеха - 15:4 срещу Георги Велев и срещу Йоханес Луденер (Австрия) с 10:0. Утре ще има още две срещи.

Срещите от сутрешния сеанс бяха изгледани от именития Валентин Йорданов, както и от редица изявени борци от близкото минало.

Полуфиналите днес започват от 17:00 часа, където ще има двама наши представители - Ирена Бинкова (55), която ще спори с Чахинез Рабин (Алжир). Георги Аначков ще излезе срещу Янис Нифри (Франция) при 67-килограмовите на класическия стил.

Финалните срещи започват от 18:00 часа.

Федерика Бриньоне спечели гигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Оре
Радослав Янков не успя да преодолее квалификациите на паралелния слалом от Световната купа по сноуборд