Страхотен Григор Димитров победи Рубльов и се класира за четвъртфиналите във Виена

страхотен григор димитров победи рубльов класира четвъртфиналите виена
16:25, 27.10.2022

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров записа със страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 в зала във Виена.

Димитров се наложи с 6:3, 6:4 над №3 в схемата и №8 в световната ранглиста Андрей Рубльов от Русия. Срещата продължи само 72 минути.

Началото на мача бе страхотно за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. Руснакът отвърна с рибрейк, но Григор проби отново за 3:1. До края на сета Димитров сервира безупречно и спечели с 6:3.

Българинът стигна първи до пробив и във втория сет за 3:2, а след това го затвърди с гейм на нула. При 5:4 Димитров сервира за спечелване на мача и с гейм на 30 затвори срещата в своя полза. За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Маркос Хирон от САЩ.

Документалната поредица "Отворени досиета" с нов сезон по БНТ
Синът на Джеймс Пардю специално пред БНТ: Моите родители обожаваха вашата култура