Живата легенда в българското гребане Светла Оцетова говори пред БНТ, след като по-рано днес беше отличена за изключителен принос към световното гребане от международната федерация (ФИСА) заради дейното си участие в проектирането на гребните канали, използвани за най-големите и престижни състезания.
От ФИСА изтъкнаха, че олимпийската ни шампионка на двойка скул със Здравка Йорданова от Монреал 1976 вече е повече от половин век ангажирана със спорта гребане и е задала стандартите с проектирането на гребните канали, включително и за редица олимпийски игри
"Едно от нещата, за които винаги съм съблюдавала е било условията да бъдат равни за всички състезатели, така че всеки да може да покаже това, на което е способен. Сред най-трудните ми проекти са тези в Токио, Сидни и Рио де Жанейро", споделя самата Светла Оцетова в телефонен разговор за БНТ.
Пред легендарната ни гребкиня на дневен ред сега е работата по проектирането на гребните канали за Летните олимпийски игри в Париж 2024 и Лос Анджелис 2028.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Габриела Георгиева: Резултатите ще дойдат, защото съм показала, че съм дисциплинирана, уверена и способна на много
Съмър Макинтош и Тадей Погачър са най-добрите спортисти за 2026 г. в анкетата на "Екип"
Яхтата „Мастър Лок Команч“ спечели за пети път ветроходната регата Сидни – Хобърт
"ДПС - Ново начало" със сигнал до институциите заради кризата с боклука в София
Нова блокада: Гръцките фермери спряха движението през "Кулата – Промахон" за камиони