Въпреки забраната за събирания на повече от хиляда души, във Франция се опитаха да поставят световен рекорд за най-много смърфове на едно място.
Хиляди пренебрегнаха опасенията за разпространение на коронавируса в опит да поставят световен рекорд. Повече от 3500 души, преоблечени като смърфове, се стекоха в Ландерно, западна Франция.
И така храбрите смърфчета, Смърфиета и татко Смърф успяха да счупят предишния рекорд, поставен в Германия, когато на едно място се събраха 2 762 синьо-бели човечета. Във Франция този уикенд те бяха точно 3 549.
Папа Лъв XIV и Доналд Тръмп са сред най-влиятелните лидери според списание "Тайм" за тази година
Пациентски организации внасят сигнал срещу Лекарския съюз и НЗОК в Комисията за защита от дискриминация
Велислава Делчева: Изкуственият интелект може да бъде ценен помощник в учебния процес, но технологиите не трябва да го заместват
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
Шест нови случая на морбили са регистрирани в страната, общо заболелите са 165 души
Недостижим: Карлос Насар стъпи на европейския връх за четвърти път