Тайбе Юсеин
13:21, 03.08.2021
5341
Чете се за: 02:10 мин.

Българската състезателка Тайбе Юсеин ще се бори за бронзовия медал в категория до 62 килограма на олимпийския турнир в Токио. Националката ни претърпя поражение с 2:3 точки от представителката на домакините Юкико Кавай в полуфиналите.

Двубоят за бронзовото отличие е утре, 4 август, около 12.40 часа.

Още в първата част Тайбе Юсеин контаатакува своята съперничка, съдията отсъди 2 точки за нашето момиче, но след това те не бяха отсъдени. Петър Касабов подаде възражение, с надеждата да отсъдят заслуженото на българката. След преразглеждането на Тайбе Юсеин беше дадена само 1 точка. След това тя получи още една, заради наказание за пасивност на японката. В края на първата част обаче Юкако Кавай спечели 2 точки след добра атака.

Японката също получи точка в началото на втората част за пасивност на българката за 3:2, а това се оказа достатъчно, за да може съперничката да стигне до финала в категорията.

Юкико Кавай е добре позната за Тайбе Юсеин, след като българката я победи на финала през 2018 година, за да спечели златния медал на Световното първенство в Будапеща.

Нашата представителка започна турнира по борба в Токио много убедително. Тя победи бразилката Лаис Нунеш с 4:1 на старта, а след това ѝ бяха необходими само 51 секунди, за да запише технически туш срещу монголката Болортуя Курелку на 1/4-финалите.

Тайбе Юсеин ще научи съперничката си в битката за бронза утре сутринта, 4 август, малко след 5.00 часа, когато са репешажите в категорията. Тя ще се изправи срещу победителката от двойката Любов Овчарова (Русия) и Хена Йохансон (Швеция).

Чете се за: 01:00 мин.
Заместник-министърът на спорта Даниела Дашева участва в конференция за преодоляването на неравенствата между половете в спорта
16:06, 28.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Треньорът на Филаделфия 76ърс: Има голяма възможност Ембийд да се върне преди края на сезона
15:50, 28.03.2024
Александър Везенков: Със сигурност първата година в НБА е сложна, опитвам се да остана позитивен
15:27, 28.03.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Тиери Нювил поведе в Рали Сафари в Кения
15:04, 28.03.2024
Над 1000 бегачи ще участват в деветото издание на Маратон "Стара Загора 2024"
14:49, 28.03.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Тото Волф е набелязал четирима пилоти за мястото на Хамилтън в Мерцедес, Верстапен е сред тях
14:35, 28.03.2024
Оскар Сундквист пропуска остатъка от кампанията в НХЛ
14:23, 28.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Фернандо Каранга: Основната ми цел е да бъда шампион с ЦСКА и няма да се откажа, докато не стане
13:51, 28.03.2024
Чете се за: 04:32 мин.