ТЕЦ "Бобов дол" води 24 съдебни дела по издадени наказателни постановления от РИОСВ за констатирани нарушения при работа на централата.
От години електроцентралата обжалва всички наказателни постановления, някои от които са в големи размери, достигайки и до 100 000 лв.
По-голямата част в крайния си съдебен акт Административен съд - Кюстендил е оставил в сила постановените първоинстанционни решения, а за друга част съдът е счел, че наложените с оспорените наказателни постановления размери на имуществените санкции са прекалено високи.
Основно наказателните постановления от РИОСВ са за нарушения по разполагането, а на един етап и по използването като гориво на отпадъци, както и за завишени показатели за вредни емисии в атмосферния въздух или замърсявания във водите на минаващата наблизо река Разметаница.
"Не искам да съм следващият баща със загинало детена пътя": Жители настояват за основен ремонт на пътя Бургас-Каблешково
Великотърновските общински съветници отхвърлиха предложението за референдум в село Леденик
Паркинг за 400 места е изграден на мястото на бивше сметище в кв. "Факултета"
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите