Теодор Трифонов осигури на България първи медал от Световната купа по спортна гимнастика във Варна

16:13, 28.05.2022
теодор трифонов осигури българия първи медал световната купа спортна гимнастика варна

Българският гимнастик Теодор Трифонов осигури на страната ни първо отличие от състезанието за Световната купа по спортна гимнастика във Варна.

В Двореца на културата и спорта в морската ни столица Трифнов спечели бронзов медал във финала на земя.

Представителят на търговишкия клуб "Светкавица" получи оценка от 13.600 точки и макар резултатът да беше по-нисък в сравнение с квалификациите се оказа напълно достатъчен за място на почетната стълбичка.

Златото на земя стана притежание на французинът Бенджамин Осбергер, който получи оценка от 14.100 точки, докато втори остана Тейлър Бъркхард от САЩ.

За съжаление, Валентина Георгиева завърши седма във финала на прескок на жените, макар да беше с най-добър резултат след пресявките. Днес обаче при първия си опит възпитаничката на Филип Янев допусна грешка, което я лиши от шанс да се бори за медалите.

Победителка пък стана Алин Фрийз от Франция, следвана от Камил Расмусен от Дания и Маиса Кусико от Финландия.

В утрешния ден и Теодор Трифонов, и Валентина Георгиева отново ще излязат на подиума в Двореца на културата и спорта за финалите съответно на прескок и на земя. Участие ще вземе и Йордан Александров, който ще играе във финала на успоредка.

Финалите в неделя отново ще може да проследите на живо в ефира на БНТ 3 от 13.30 часа.