ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Терзийска спечели българския дуел със Спасова на старта на тенис турнир в Ираклион

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:22 мин.
Спорт
терзийска спечели българския дуел спасова старта тенис турнир ираклион
Снимка: БФ Тенис
Слушай новината

Националката на България Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира за жени на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Терзийска победи преминалата през квалификациите своя сънародничка Беатрис Спасова с 6:1, 6:1. Така за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Елена Корокозиди.

Друга българка Денислава Глушкова, която вчера започна с убедителен успех над германката Зина Херман с 6:2, 6:0 за 85 минути, ще играе във втория кръг срещу румънката Мирям Булгару.

Други две българки отпаднаха на старта. Поставената под номер 7 Гергана Топалова загуби от Деа Херджелаш (Босна и Херцеговина) с 4:6, 6:3, 2:6. Квалификантката Лия Каратанчева пък беше елиминирана след поражение от Анастасия Собольова (Русия) с 6:0, 4:6, 4:6.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?