Тодор Михалев не успя да се класира за финала на Световната купа по модерен петобой в Кайро

тодор михалев успя класира финала световната купа модерен петобой кайро
12:56, 08.03.2024

Българинът Тодор Михалев остана извън финала при мъжете на Световната купа по модерен петобой в Кайро, Египет.

В първия полуфинал на състезанието 27-годишният роден атлет се нареди 13-и в крайното класиране, въпреки че се представи много силно в последната комбинирана дисциплина - бягане и стрелба.

За съжаление, натрупаният пасив от фехтовката, конната езда и плуването си каза думата и в крайна сметка Михалев не успя да намери място сред първите 9, които получават право да стартират във финала.

Оттук нататък за Тодор Михалев предстоят още участия на Световните купи в Анкара, Будапеща и София, а голямата цел пред българина е да се класира за Летните олимпийски игри в Париж 2024.

Иначе надпреварата в Кайро продължава с втория полуфинал при мъжете, който е този следобед от 15:30 часа българско време и ще може да го проследите НА ЖИВО по БНТ 3!

Световната купа в Египет завършва в събота (9 март) с финалите при жените и мъжете, които са съответно от 10:15 и 14:15 ч. наше време и отново ще бъдат излъчени в нашия ефир.