Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим

На полуфиналите американецът ще играе с победителя от мача между Стефанос Циципас и Николас Хари.

томи пол надигра хуберт хуркач три сета играе полуфиналите мастърс турнира рим
Снимка:
17:28, 16.05.2024

Томи Пол се класира за полуфиналите на тенис турнира в Рим от сериите Мастърс 1000 с награден фонд от почти 7,9 милиона евро.

Американецът надигра поляка Хуберт Хуркач със 7:5, 3:6, 6:3 за два часа и 44 минути игра.

В първите пет гейма на първия сет имаше цели три пробива, като Томи Пол излезе от тях с аванс - 3:2. Хуркач успя да изравни при 5:5, но веднага след това загуби подаването си, а американецът приключи частта на свой сервис.

Втората част започна силно за Пол, който поведе с 2:0 след пробив, но веднага след това полякът изравни, реализира още един пробив и се наложи с 6:3, като изравни сетовете.

Третият сет започна с 2:0 за Хуркач, но Пол спечели следващите три гейма, за да поведе. Полякът допусна още два пробива до края, а Томи Пол спечели мача при четвъртия си мачбол в деветия гейм.

Американецът имаше по-добър процент на първи сервис, направи повече печеливши удари - 28 срещу 25 за поляка, и имаше по-малко непредизвикани грешки - 21 срещу 29.

Това е втори полуфинал за Пол за сезона, който се класира в финалното каре и на турнира в Индиън Уелс.

На полуфиналите Томи Пол ще играе с победителя от мача между Стефанос Циципас от Гърция и чилиеца Николас Хари.

Вратарят Александър Нюбел не е очаквал да бъде в списъка на Германия за Евро 2024
Вратарят на Манчестър Сити Едерсон пропуска последните два мача от сезона, обявиха от клуба