Започна знаково дело на Европрокуратурата у нас. Софийският градски съд реши, че може да стартира по същество делото за доставката на 9 тролея във Враца.
На съд е предаден управителят на фирмата доставчик на тролеите Юлиян Димов. Според обвинението - престъплението е в това, че тролеите са декларирани като полски, а са произведени в Беларус. Според адвокат Емилия Недева, престъпление няма.
Фирмата, разработила тролеите е полска и тя е възложила сглобявано на машините на ишлеме в завод, който е на територията на Беларус. Доставчика е закупил превозните средства от полската фирма.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец