Три от три за Левски след подновяването на първенството

Столичани се наложиха с 1:0 над Хебър в Пазарджик след гол в края на срещата на Фабио Лима

Станко Димов
от Станко Димов
19:34, 04.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Фабио Лима Левски
Снимка: Startphoto.bg / Павел Данев

Левски победи като гост Хебър с 1:0 в последния мач от 23-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на стадиона в Пазарджик отбеляза Фабио Лима, който се разписа със страхотен удар с левия крак в 74 минута, като не остави никакъв шанс за реакция на противниковия страж. За бразилеца това беше втори гол с екипа на Левски.

Преди това попадение на домакините от Хебър беше отменено. Атанас Кабов бе изведен по десния фланг, след което напредна и подаде за Ангел Бастунов, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. В хода на атаката обаче имаше засада и голът не бе признат.

Като цяло столичани бяха по-агресивният отбор на терена и създадоха повече опасни положения, но други голове на стадион „Георги Бенковски“ не паднаха. Преди почивката „сините“, които тази вечер играха в жълти екипи, бяха близо до попадение след опасни удари на Карлос Охене, Патрик-Габриел Галчев, Фабио Лима и Келиан Ван Дер Каап.

Победата е трета поред за Левски след подновяването на първенството. Възпитаниците на Николай Костов събраха на сметката си 44 точки и заемат четвърта позиция, на 4 зад третия ЦСКА София. За Хебър това беше 12 загуба от началото на сезона. „Зелените“ заемат 13 позиция с 23 точки в актива си.

С победата Левски взе частичен реванш за отпадането от Хебър в турнира за Купата на България.