"От различни страни чувам въпроси, преминаващи в крясъци: "Декларацията, Слави, защо не си подал имуществена декларация, нали си лидер на партия, която получава партийна субсидия, да видим ние какви пари имаш", заяви във Фейсбук лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов.
Той допълни, че моралът е над закона.
"Има такъв народ" по закон трябва да получава субсидия от 8 лева на получен глас, тоест откакто "Има такъв народ" е активна политическа партия, тя е трябвало да получи 4 229 032 лева от вашите пари под формата на субсидия. Защото такъв е законът", коментира Трифонов.
Според него референдумът е бил проведен "по морал".
"По морал беше проведен референдум, на който ясно се изразихте, че субсидията трябва да е 1 лев. И затова ние сме върнали 3 755 528 лева от вашите пари в държавния бюджет. Защото така е морално", каза още Слави Трифонов.
Във връзка с позицията на Слави Трифонов във Фейсбук от КПКОНПИ заявиха за " По света и у нас", че законът се прилага еднакво, спрямо всеки.
Министърът на отбраната и посланикът на Франция обсъдиха ускоряването на съвместните проекти за модернизация на Българската армия
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни