Трикратният световен шампион Цзинюан Цзоу спечели олимпийската титла на успоредка

За Цзоу това е общо пети медал в кариерата от последните две Олимпийски игри.

Цзинюан Цзоу спортна гимнастика, успоредка, Париж 2024
13:55, 05.08.2024

Трикратният световен шампион Цзинюан Цзоу от Китай защити олимпийската си титла на финала на успоредка за мъже на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Париж.

26-годишният китаец изпълни блестящо съчетание и получи оценка от 16.200 точки, от които 6.900 за трудност и 9.300 за изпълнение.

За Цзоу това е общо пети медал в кариерата от последните две олимпиади.

Двукратният европейски шампион Иля Ковтун (Украйна) се нареди втори с 15.500 точки, а бронзовото отличие стана притежание на олимпийския златен медалист в многобоя и отборно от Париж 2024 Шиносуке Ока (Япония) с 15.300.

Вицешампионът от Токио 2020 Лукас Даузер (Германия) остана на седмо място, а носителят на бронзов медал от преди три години Ферхат Ерикан (Турция) завърши пети.