11:56, 24.12.2020
Чете се за: 01:04 мин.
Баскетбол
тройка края донесе успех бостън милуоки

Джейсън Тейтъм вкара тройка в последната секунда, а Янис Антетокумбо пропусна да изравни 0.4 секунди преди края и така Бостън Селтикс спечели срещу Милуоки Бъкс със 122:121 в първия мач на двата отбора за новия сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Тейтъм отбеляза общо 30 точки, но най-резултатен за Слетикс стана Джейлън Браун с 33 пункта. "Зелените" започнаха последната четвъртина с преднина от 17 точки, но въпреки това допуснаха да изостанат със 119:120 само 8.9 секунди преди сирената.

Тогава Тейтъм пое топката и вкара тройка, за да даде аванс на своя тим при 122:120. Янис Антетокумбо можеше да изравни в последния момент, след като получи право да изпълни два наказателни удара, но пропусна при втория и така успехът остана за Селтикс.

Джоел Ембийд пък отбеляза победния кош 1:09 минути преди края и завърши с 29 точки и 14 борби при успеха на Филаделфия със 113:107 срещу Вашингтон.

Така Сиксърс развалиха дебютa за Ръсъл Уестбруук, който приключи с "трипъл-дабъл" от 21 точки, 15 асистенции и 11 борби.

Ембийд и Шейк Милтън вкараха по 19 точки за Филаделфия, докато Бен Симънс завърши с 16 точки и сложи край на мача със зверска забивка.

Девин Букър завърши с 22 точки, а Микал Бриджис добави още 18 за успеха на Финикс със 106:102 над Далас. Крис Пол записа осем точки и пет асистенции в първия си мач за "слънцата", докато Лука Дончич наниза 32 за Маверикс.

Трей Йънг вкара 37 точки за Атланта при победата със 124:104 срещу Чикаго в дебюта на новия треньор на Булс - Били Донован.

Хоукс приключиха с 54 процента в стрелбата, като Кам Редиш отбеляза 15 точки, а Джон Колинс вкара други 14. Зак Лавин се отчете с 22 за Булс, а Лаури Марканен добави 21 пункта.