Трудна победа за Байерн Мюнхен над Аугсбург с гол на Левандовски от дузпа

Роберт Левандовски
18:24, 09.04.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Байерн Мюнхен победи Аугсбург с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски бе точен от дузпа през втората част.

През първото полувреме "баварците" контролираха играта на терена, но до точен изстрел така и не се стигна.

След почивката гостите отправиха първия точен удар. Мануел Нойер спаси шут на Анди Зечири.

Възпитаниците на Юлиан Негелсман заиграха по-атакуващо, но Рафал Гикивич отрази ударите на Йозуа Кимих и Бенжамен Павар.

В 80-ата минута Левандовски засече с глава центриране на Алфонсо Дейвис. При удара му топката срещна ръката на Рийс Оксфорд. След преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР съдията Патрик Итрих отсъди дузпа. Роберт Левандовски откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

До края на срещата Кинсли Коман пропусна отлична възможност, след като се озова сам срещу противниковия вратар, а Йозуа Кимих стреля в напречната греда.

Томас Мюлер се превърна в първия полеви футболист с 300 победи в Бундеслигата.

Байерн Мюнхен остава на лидерската позиция в класирането с актив от 69 точки. Аугсбург заема 14-ото място в подреждането с 32 пункта.