Учени откриха най-мощното изригване, което е регистрирано във Вселената след Големия взрив.
Свръхмощното изригване идва от черна дупка в галактическия клъстер Змиеносец, който се намира на около 390 милиона светлинни години от Земята. Клъстерът или галактическо струпване е гравитационно свързана система от галактики, черна материя и горещи газове - най-голямата структура във Вселената.
Изригването е пет пъти по-мощно предишния рекорден взрив. То е е издълбало в плазмата около черната дупка кратер, в който се побират 15 галактики с големината на Млечния път, съобщиха учените.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите