Удинезе успя да надвие Милан на "Сан Сиро" с гол от дузпа

Първа шампионатна победа за Удинезе през сезона

23:44, 04.11.2023
Удинезе Роберто Перейра

Удинезе победи Милан с минималното 1:0 в мач от 11-ия кръг на Серия А. Роберто Перейра отбеляза победния гол от дузпа.

В хода на първото полувреме на стадион "Сан Сиро" в Милано головите положения пред двете врати липсваха.

След почивката гостите стигнаха до дупза след една от първите си по-опасни атаки в срещата. Ясин Адли настъпи Джордан Земура, а Роберто Перейра отбеляза последвалия 11-метров наказателен удар за 1:0.

В заключителните минути на двубоя росонерите наложиха натиск, който не успя да даде резултат. Марко Силвестри спаси удар на Оливие Жиру, а в добавеното време отрази и шут извън наказателното поле на Алесандро Флоренци.

Милан остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 22 точки. Удинезе се изкачи до 16-ото място в подреждането и събра 10 пункта.